22 listopada 2022

XII Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

grafika konkursu żołnierze wyklęci bohaterowie niezłomni

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” . Konkurs od wielu lat jest organizowany pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z zaangażowaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki i Kuratorów Oświaty.

 

To już XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, który jest kierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Naczelnym celem Konkursu jest Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca  2023.

Jest to największy pod względem ilości uczestników i najdłużej organizowany konkurs o tej tematyce. Corocznie uczniowie z całego kraju nadsyłają ponad 1400 prac literackich, plastycznych oraz multimedialnych. Dzięki uczestnictwu w konkursie szlifują swoje talenty artystyczne, poznają historię najnowszą Polski oraz uczą się samodzielnie pracować ze źródłami historycznymi w sposób krytyczny.

Zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny. Prace uczniów należy przesyłać do 31 marca 2023 r. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2023 r.

Wszelkie informacje o XII edycji Konkursu można znaleźć na portalu Konkursu oraz na stronie organizatora

Załączniki

Regulamin-XII-edycji-Konkursu-o-ZW-2023
Data: 2022-11-22, rozmiar: 316 KB