17 lutego 2020

XX Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

 

 

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie, organizowany od 2000 roku przez uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk, jest wydarzeniem popularyzującym naukę i sztukę.

 

Głównym Organizatorem tegorocznej, jubileuszowej XX edycji Festiwalu Nauki i Sztuki jest ponownie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, wybrany do tej roli decyzją Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Festiwal Nauki i Sztuki został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

 

Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności oraz ich wpływu na jakość życia.

Tegoroczny Festiwal będzie odbywał się pod hasłem „Wartość Nauki”

Kulminację Festiwalu stanowić będzie trzydniowe spotkanie w Festiwalowym Miasteczku Naukowym na Rynku Głównym w Krakowie (14-16 maja 2020), podczas którego odbędą się pokazy, konkursy oraz prelekcje.

Wszyscy zainteresowani: dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze – Krakowianie, Małopolanie i turyści będą mieć okazję oglądać doświadczenia naukowe, poznawać nowe technologie, uczestniczyć w pokazach, konkursach (plastycznym i filmowym)i licznych prelekcjach organizowanych przez uczelnie i instytuty naukowe, a także zaproszonych do współpracy partnerów.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Festiwalu Nauki i Sztuki

Poniżej do pobrania Program XX edycji Festiwalu Nauki i Sztuki

Załączniki