21 września 2022

XXIX Festiwal Papieski „Blask Prawdy – Veritatis Splendor”

Plakat Festiwalu Papieskiego 2022Od 29 lat Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej wraz z Urzędem Gminy Biały Dunajec organizuje festiwal, którego celem jest popularyzacja utworów muzycznych, scenicznych, literackich oraz prac plastycznych poświęconych Papieżowi – Polakowi i Jego dziejowemu posłannictwu oraz jego następcom.W tym roku mija 25 rocznica znamiennej wizyty papieża na Podhalu. To wtedy Ojciec Święty, podczas Mszy Świętej pod Wielką Krokwią apelował do wiernych: „Nie wstydźcie się krzyża!”. Te słowa powinniśmy odczytywać jako zadanie, pozostawione dla nas przez Świętego Jana Pawła II.

Festiwal od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, którzy z zaangażowaniem przygotowują swoich uczniów do udziału w przesłuchaniach konkursowych oraz towarzyszących Festiwalowi konkursach literackim i plastycznym. Są one dla uczestników okazją do rozwoju zainteresowań, prezentowania talentów, poszerzania wiedzy i umiejętności, poznawania wartości

Festiwal Papieski jest imprezą cykliczną, realizowaną od 1994 roku, z inicjatywy Teatru Regionalnego w Krakowie. Ma charakter nie tylko religijny, ale również regionalny. Uczestnicy Festiwalu reprezentują różne zakątki Małopolski, w szczególności Podhale, Spisz, Orawę, Pieniny, ziemię krakowską, Sądecczyznę. Tematykę Festiwalu Papieskiego corocznie określa hasło, które stanowią słowa zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II.

 

Kontakt z organizatorem: biblioteka@bialydunajec.com.pl , tel. 18 20 73 898

Szczegóły, regulaminy na stronach Festiwalu: