1 września 2020

XXVII Festiwal Papieski „TOTUS TUUS” w Białym Dunajcu

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu zaprasza do udziału w XXVII Festiwalu Papieskim „TOTUS TUUS”. Festiwal jest organizowany od 1994 roku. Intencją Festiwalu jest popularyzacja utworów literackich, teatralnych, muzycznych poświęconych Papieżowi – Polakowi i Jego dziejowemu posłannictwu. Rokrocznie, w ramach Festiwalu, odbywają się konkursy literacki i plastyczny, obydwa pod hasłem „TOTUS TUUS”. W 2020 roku konkursy odbywają się on-line.

Na prace literackie – wiersze, listy do Ojca Świętego, scenki teatralne – poświęcone Janowi Pawłowi II i jego dziejowemu posłannictwu Organizatorzy czekają do 2 października. Teksty powinny być opatrzone godłem i przesłane pocztą elektroniczną na adres bdgbp@op.pl.

Prace plastyczne poświęcone Janowi Pawłowi II w formie elektronicznej (skan, dobrej jakości zdjęcie) należy przesłać na adres bdgbp@op.pl. do 2 października wraz ze zgłoszeniem i klauzulą RODO dostępnymi na stronie www.gbpbialydunajec.pl. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół średnich, dorośli. Technika wykonania prac:malarstwo na papierze, malarstwo na szkle, ceramika, grafika, rzeźba.

Wyniki obu konkursów będą dostępne w dniu 16 października 2020 r. na stronie internetowej i facebooku Biblioteki.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Organizatora.