7 maja 2019

XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od kilkudziesięciu lat organizuje coroczne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół średnich.

Jest to ogólnopolski konkurs dla drużyn rywalizujących ze sobą w 3 etapach – rejonowym, okręgowym i centralnym. W tym roku Etap Rejonowy dla Powiatu Krakowskiego Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża odbędzie się 18 maja 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Giebułtowie Osiedle Szkolne 8, a Etap Okręgowy Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża odbędzie się 25 maja 2019 r. na terenie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie przy ul. Prądnickiej 76.

Zespoły w trakcie Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK udzielają pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych pozorowanych stacjach urazowych.

Zwycięska drużyna etapu rejonowego będzie zmagała się o tytuł najlepszej drużyny z terenu Małopolski, która z kolei będzie reprezentowała województwo małopolskie w Krajowych Mistrzostwach Pierwszej pomocy PCK w czerwcu 2019 r.

Mistrzostwa zostały objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowe informacje, w tym Regulamin i Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w zakładce Pliki do pobrania