9 sierpnia 2019

Zaproszenie do udziału w Akcji „Przerwany marsz …” – rejestracja udziału

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Małopolski Kurator Oświaty – za organizatorami projektu – Stowarzyszeniem Dumni z Polski, zachęcają do zgłaszania się do akcji  „Przerwany Marsz”.

Każdy podmiot – szkoła, placówka oraz instytucja, który pragnie uczcić w pamięć Polskich Dzieci Wojny może zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia na dedykowanej stronie internetowej: www.przerwanymarsz.pl oraz dokonać swojej rejestracji poprzez prosty formularz elektroniczny zamieszczony na niej.

Zgłoszenia udziału małopolskich szkół w Akcji „Przerwany marsz …” prosimy kierować dodatkowo do Pani Jolanty Michalskiej drogą poczty elektronicznej na adres: jolanta.michalska@kuratorium.krakow.pl

Jednym z elementów akcji jest dzielenie się przebiegiem i efektami zorganizowanych działań. Na własnych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych należy publikować zdjęcia ze szkolnych klas z udziałem Seniorów (z hasztagiem #PrzerwanyMarsz), które będą stanowiły swego rodzaju niezapomniany znak czasu.

Zatem 2 września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z osobami urodzonymi do 8 maja 1945 r., wspólnie przybędzie na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

„Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

O Akcji „Przerwany Marsz” informowaliśmy także:

oraz pod linkiem https://kuratorium.krakow.pl/komunikat-przerwany-marsz/