12 sierpnia 2019

Zaproszenie do udziału w Konkursie plastycznym „Odpoczywaj na wsi” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu pn. „Odpoczywaj na wsi” organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Celem konkursu jest między innymi promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim, w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.

Uhonorowanie zwycięzców nastąpi 21 listopada 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas targów turystycznych TT Warsaw.

Sekretariat Konkursu znajduje się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w Departamencie Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej:

00-930 Warszawa, ul. Wspólna 30

tel. (22) 623 15 75; fax: (22) 623 16 27

e-mail: sekretariat.sso@minrol.gov.pl

Załączniki