7 kwietnia 2021

„Zdrowe ząbki całe życie” – Projekt edukacyjny Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddział Kraków

Zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie edukacyjnym „Zdrowe ząbki całe życie” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Kraków, działające przy Collegium Medicum UJ.
Celem projektu jest umożliwienie szerzenia wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym oraz propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej wśród uczniów przedszkoli oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w dobie pandemii COVID-19. Mamy nadzieje, że uda nam się przekonać dzieci do częstego oraz chętnego odbywania wizyt w gabinecie stomatologicznym m.in. w celu odbycia wizyty kontrolnej.

Projekt składa się z dwóch części: Filmu Edukacyjnego oraz Konkursu Zębuszkowego.

  • Film pt. „Wizyta Adaptacyjna”
    Oddział profilaktyki PTSS-u zajmował się głównie organizowaniem akcji profilaktycznych w szkołach, co w trakcie trwającej epidemii nie jest możliwe. Chcąc w dalszym ciągu umożliwić dzieciom uzyskanie rzetelnej wiedzy na temat jak może wyglądać wizyta u dentysty, stworzyliśmy krótki film przedstawiający przebieg wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym. Przedstawiliśmy na nim krok po kroku przebieg wizyty adaptacyjnej, tak aby dzieci wiedziały czego się spodziewać po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Film jest nieskomplikowany, narracja dostosowana do wieku potencjalnych odbiorców.
  • Konkurs Zębuszkowy
    Konkurs na tematy ogólnostomatologiczne. Wiedza sprawdzana w Konkursie będzie zawarta w materiałach, które wcześniej dostarczymy do szkół m.in. prezentacji multimedialnej oraz krótkiej
    notatce dla uczniów.

Przebieg konkursu:
a) przedszkole oraz 1 klasa szkoły podstawowej – konkurs plastyczny „Moja wizyta u dentysty”;
b) klasa 2-3 szkoły podstawowej – konkurs wiedzy na temat higieny jamy ustnej.

Szkoły chętne do udziału w projekcie prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: krakow@ptss.pl w terminie od 7 do 16 kwietnia 2021 r.

Wszelkie pytania można kierować do Koordynatora projektu – Aleksandra Stopa – Lokalny koordynator ds. profilaktyki PTSS Kraków: e-mail – krakow@ptss.pl, tel. 601357800

Regulamin projektu oraz szczegóły znajdą Państwo poniżej w załącznikach oraz na stronie konkursu i na stronie Organizatora.

PTSS O/Kraków

Załączniki

Regulamin projektu - PTSS
Data: 2021-04-07, rozmiar: 222 KB
Harmonogram Projektu - PTSS
Data: 2021-04-07, rozmiar: 175 KB
plakat
Data: 2021-04-07, rozmiar: 376 KB
Opis projektu - PTSS
Data: 2021-04-07, rozmiar: 174 KB