20 grudnia 2017

Żywa Szopka Bożonarodzeniowa – w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

W czwartek 14 grudnia 2017 roku w Auli Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dzieci zaprezentowały niepowtarzalną, żywą Szopkę Bożonarodzeniową – wraz z rodzicami i nauczycielami. W tym dniu dla małych pacjentów zaśpiewał także niecodzienny Anioł – Magda Steczkowska.

Szkoła funkcjonuje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym od 1966 roku i posiada wykwalifikowaną Kadrę Pedagogiczną, która dostosowuje zajęcia do poziomu możliwości uczniów i wydolności wysiłkowej, jednocześnie dbając o wszechstronny rozwój ich osobowości. To wyjątkowy zespół Aniołów: Pani Alicja Szmuc-Jaskot – dyrektor, Pani Jadwiga Smolan – wicedyrektor oraz Pani Ewa Pomorska-Kroczka, Pani Maria Gałęziowska i Pan Zbigniew Adamek, a także rzesza darczyńców – ludzi wielkiego serca.

Uczniami Zespołu Szkół Wyjątkowych są pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego – w okresie choroby i pobytu w szpitalu. Tu zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-terapeutyczne odbywają się w salach dydaktycznych, pomieszczeniach zabaw i w poszczególnych klinikach – przy łóżkach chorych dzieci.

W tych szczególnych, świątecznych wydarzeniach uczestniczyła Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.