14 stycznia 2026

Konferencja „Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację”

19 grudnia 2025 r odbyła się kolejna edycja konferencji szkoleniowej z cyklu „PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY POPRZEZ SPORT I EDUKACJĘ”. Udział w niej wziął I Małopolski Wicekurator Oświaty – Artur Pasek.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części wykładowe, w których poruszone zostały tematy związane z uzależnieniami, sportem oraz edukacją. Rozmawiano także m.in. o nowych substancjach psychoaktywnych, które mogą być zagrożeniem dla młodzieży.

Szkolenie było już piątym w historii. Na stadionie miejskim im. H. Reymana w Krakowie pojawiło się aż 317 uczestników, którzy reprezentowali krakowskie kluby sportowe oraz jednostki sportowe.

Konferencja została zorganizowana przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa wspólnie z Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, przy wsparciu technicznym Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego im. Szarych Szeregów.

Zaproszeni goście, uczestnicy oraz prelegenci w momencie przerwy siedzą na sofach oraz stoją przy ustawionych fotelach i rozmawiają.Fot: Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów
Widok sali w której odbyła się uroczystość. Na bliższym planie siedzi publiczność, na dalszym ustawiona scena.Fot: Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów
Małopolski Wicekurator Oświaty wraz z zaproszonymi gośćmi stoi przed innymi uczestnikami wydarzenia, siedzącymi na krzesłach.Fot: Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów
I Małopolski Wicekurator Oświaty Artur Pasek na bliskim planie, obserwuje to, co dzieje się na scenie.Fot: Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów