5 maja 2025

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Ministra Edukacji oraz zaświadczeń Laureatom konkursów

25 kwietnia 2025 roku w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się gala wręczenia dyplomów Stypendystom Ministra Edukacji oraz zaświadczeń Laureatom konkursów. Udział w tym wydarzeniu wziął I Małopolski Wicekurator Oświaty, Artur Pasek.

Małopolski Wicekurator Oświaty pogratulował wszystkim nagrodzonym osobom osiągnięcia, zaznaczając, że osoby odbierające wyróżnienia, są skarbami małopolskiej oświaty. Zwrócił się także do rodziców uczniów i uczennic, którzy obecni byli na sali, mówiąc, że ci mogą być dumni z osiągnięć swoich dzieci, podkreślając, że te zostały okupione dużym nakładem sił.

Podziękował opiekunom naukowym za pomoc w osiągnięciu celu przez uczniów oraz życzył młodzieży dobrych wyborów w przyszłości, mówiąc, żeby ta kierowała się tym, co chce osiągnąć w życiu. Na koniec podziękował chórowi VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie za uświetnienie wydarzenia występami artystycznymi.

Dr hab. prof. UKEN Michał Rogoż pogratulował uczestnikom pasji. Życzył tego, by młodzież w przyszłości nadal potrafiła skupić swoją uwagę na celach, by rozwijać samych siebie. Powiedział, że nauka jest drogą, która prowadzi do sukcesu, jakim przede wszystkim jest samorozwój.

Przed rozpoczęciem głównej części spotkania, czyli wręczeniem wyróżnień, przypomniano statystyki konkursowe. W konkursie wzięło udział 42 tysiące uczestników. Do drugiego etapu rejonowego przystąpiło ponad 9 tysięcy uczniów, w etapie wojewódzkim brało udział 1200 uczestników, z których wyłoniono najlepszych 171 uczniów i uczennic.

Wyróżnienia uczniowie i uczennice odbierali z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty oraz dr. hab. prof. UKEN Michała Rogoża. Nagrody przyznawano w kilku kategoriach: Małopolski Konkurs Matematyczny, Małopolski Konkurs Biologiczny, Małopolski Konkurs Chemiczny, Małopolski Konkurs Informatyczny Małopolski Konkurs Języka Polskiego, Małopolski Konkurs Historyczny, Małopolski Konkurs Geograficzny, Małopolski Konkurs Języka Angielskiego, Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego, Konkurs Tematyczny „Przygoda z hiszpańskim”, Konkurs Tematyczny „Do twarzy Ci z francuskim”, XXX Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 – 1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych” oraz  Stypendyści Ministra Edukacji.

I Małopolski Wicekurator Oświaty Artur Pasek w trakcie swojego wystąpienia przed rozdaniem wyróżnień, mówiący ze sceny do ludzi, w tle napis UKEN.
Uczniowie z Liceum im. Zofii Nałkowskiej, uświetniający wydarzenie swoim występem artystycznym na scenie.
Jedna z wyróżnionych grup podczas gali, ustawiona w rzędzie z nagrodami, na zdjęciu także Wicekurator Oświaty Artur Pasek.
Widok ogólny sali Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej, gdzie odbywała się uroczystość, na krzesłach siedzą uczniowie oraz ich rodzice, na scenie wydarzenie artystyczne.