9 grudnia 2025 roku w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych na krakowskim Zabłociu odbyła się wizyta studyjna gości z województwa podlaskiego. Udział w tym spotkaniu wzięła także II Małopolska Wicekurator Oświaty – Katarzyna Mitka.
W spotkaniu wzięli udział m.in przedstawiciele Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji Województwa Podlaskiego oraz pracownicy biura koordynacji mieszczącego się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku.
W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o działaniach Miasta Krakowa w zakresie uczenia się przez całe życie i budowania odporności miejskiej, programie Szybkiego Kształcenia i Reskillingu, Systemie Płatnych Praktyk, Konkursie na najlepsze prace dyplomowe i Krakowskim Urban Living Labie.
Spotkanie było elementem realizacji projektu finansowanego w ramach przedsięwzięcia pt. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”.


