29 sierpnia 2023

„Twoje dane – Twoja sprawa” – XIV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego

plakat programuPodniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie, to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Program jest realizowany nieprzerwanie od 2009 r., co roku obejmowany patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka.

W roku szkolnym 2023/2024 zapraszamy do udziału w 14. edycji Programu.

Systemowa edukacja w całej Polsce

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” – skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków doskonalenia nauczycieli – jest systemowym projektem edukacyjnym Urzędu Ochrony Danych Osobowych realizowanym na skalę ogólnopolską.

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” od lat stanowi inspirację dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób od najmłodszych lat można uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz  innych wydarzeń tematycznych, przy wykorzystaniu gier i zabaw.

Szczegóły 14. edycji Programu w harmonogramie i ulotce do pobrania poniżej oraz na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Rekrutacja do Programu rozpocznie się 1 września 2023 roku.

 

Załączniki

HARMONOGRAM XIV EDYCJI 2023_2024
Data: 2023-08-29, rozmiar: 736 KB
TDTS_plakat_final
Data: 2023-08-29, rozmiar: 1 MB