11 września 2020

„Galeria marzeń – zagraj w sztukę” – bezpłatna edukacyjna gra internetowa

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Galeria Marzeń – zagraj w sztukę!”, promującym wiedzę o polskich artystach-malarzach i ich dziełach.Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” i jest dostępny pod adresem https://zagrajwsztuke.pl/

 

Projekt to gra edukacyjna polegająca na przyporządkowaniu dzieła sztuki do jego autora lub czasu powstania obrazu. Uczestnicy zabawy  – dzieci i młodzież – zdobywając punkty i tytuły takie jak na przykład adept czy entuzjasta sztuki, ma okazję, w angażującej formule poznać dorobek 21 wielkich polskich malarzy.

W grze można wziąć udział dowolną ilość razy utrwalając w ten sposób wiedzę i zdobywając coraz wyższy stopień wtajemniczenia.Towarzyszy jej pięknie opracowana Kulturopedia zawierająca solidną dawkę wiedzy i ciekawostek o polskich malarzach.

„Galeria Marzeń – zagraj w sztukę” to intrygująca formą i treścią gra, zapewniająca trening logicznego myślenia i łączenia faktów w zakresie polskiego malarstwa, a co najważniejsze popularyzująca sztukę.

 

Szczegółowe informacje o projekcie „Galeria Marzeń – zagraj w sztukę” i gra internetowa dostępne są na stronie  https://zagrajwsztuke.pl/