27 września 2023

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II – „Emilia Wojtyła – matka św. Jana Pawła II”

zdjęcie Emilii Wojtyły z synem Papieżem JP IIWydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie  oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zapraszają uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów. Druga edycja odbywa się pod hasłem „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II”.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana zostanie literatura przedmiotu. Wśród książek znajdą się m.in. fragmenty publikacji „Emilia i Karol Wojtyłowie” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy będą mogli poszerzyć wiedzę korzystając również z przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach materiałów i podcastów.

Szczegółowy wykaz literatury oraz wymagany zakres wiedzy zostanie udostępniony 1 grudnia 2023 roku na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie 

 

Dwa pierwsze etapy odbędą się na terenie szkół, z których zgłosili się uczestnicy: etap szkolny 31 stycznia 2024 roku, etap rejonowy 8 marca 2024 roku. Etap wojewódzki i uroczysty finał konkursu zaplanowano na 26 kwietnia 2024 roku w Wadowicach.