28 października 2021

konsument.edu.pl – nowoczesne narzędzie edukacyjne

konsument.edu.plSzanowni Państwo,

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we współpracy z Fundacją ProPublika stworzył darmowe, nowoczesne narzędzie edukacyjne – konsument.edu.pl. Jest to symulator portalu społecznościowego, w którym można doświadczyć 10 zagrożeń realnie spotykanych w internecie, m.in. oszustwa zakupowego, wyłudzenia kodu BLIK, kradzieży tożsamości, oszustwa finansowego czy fałszywej zbiórki charytatywnej. Celem symulatora jest kreowanie prawidłowych zachowań i nawyków w internecie. Stworzyliśmy bezpieczną przestrzeń, w której każdy świadomie może doświadczyć działań oszustów w sieci.

Konsument.edu.pl przygotowaliśmy z myślą o nauczycielach informatyki, podstaw przedsiębiorczości czy wiedzy o społeczeństwie, nawiązując do obowiązującej podstawy programowej. Z symulatora można skorzystać także w ramach godzin wychowawczych, zajęć dodatkowych czy warsztatów.

 

Na portalu udostępniliśmy film wprowadzający oraz szczegółowe scenariusze zajęć opracowane przez ekspertów. Zawierają m.in. cele, metody, materiały pomocnicze, propozycje przebiegu lekcji oraz testy wiedzy.

Edukacja konsumencka oraz rozwijanie kompetencji społecznych w tym obszarze ma fundamentalne znaczenie dla bezpiecznego funkcjonowania dzieci i młodzieży na rynku w przyszłości. UOKiK poszukuje sposobów dotarcia do jak najszerszego grona nauczycieli, dyrektorów i edukatorów, którzy stawiają na nowoczesną i praktyczną edukację.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie materiałów promocyjnych 
za pośrednictwem Państwa kanałów informacyjnych i zachęcamy do zapoznania się z konsument.edu.pl w praktyce.
W załączniku zamieszczamy one pager na temat symulatora oraz pakiet grafik, z których mogą Państwo skorzystać przy dodawaniu o nim informacji np. na stronę internetową. W ramach działań promocyjnych przygotowaliśmy również spot informacyjny, do którego udostępnienia również zachęcamy.

Więcej o portalu można przeczytać pod adresem: uokik.gov.pl/portal_konsument_edu_pl

Wejdź na konsument.edu.pl >>>
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Departament Komunikacjidk@uokik.gov.pl

22 55 60 246

 

Z wyrazami szacunku

Departament Komunikacji UOKiK

Materiały do pobrania: