10 lipca 2024

Kurs „Wprowadzenie do praw dziecka” Amesty International

Amesty International Polska zaprasza do udziału w nowym 90 minutowym kursie „Wprowadzenie do praw dziecka”, który pozwoli lepiej zrozumieć i stosować prawa dziecka rodzicom, nauczycielom czy samym młodym ludziom.

Kurs jest dedykowany każdej osobie, która chce się przekonać, że prawa dziecka to nie tylko slogan, ale także cenna perspektywa w codziennym życiu i szereg narzędzi, które warto stosować nie tylko w pracy z najmłodszymi. Podczas tworzenia kursu Amesty International współpracowało m.in. z aktorką Angeliną Jolie i prawniczką zajmującą się prawami dziecka Geraldine Van Bueren – jedną z autorek Konwencji o prawach dziecka, która stanowi podstawowy punkt odniesienia dla urzędu Rzecznika Praw Dziecka.

Kurs „Wprowadzenie do praw dziecka”:

  • wyjaśnia zakres praw dziecka,
  • opisuje obowiązki rządu i władz wobec dzieci,
  • analizuje, w jaki sposób prawa dziecka mogą chronić młode osoby w różnych okolicznościach.

Dzięki ukończeniu kursu łatwiejsze stanie się przestrzeganie praw dziecka w codziennym życiu i podejmowanie działań w celu ich promowania i bronienia.

W materiałach wykorzystano m.in. filmy z udziałem aktywistów młodzieżowych oraz ćwiczenia do autorefleksji i analizy. Kurs jest angażujący i interaktywny, dzięki czemu każda z osób biorących w nim udział będzie mogła odkryć najdogodniejsze dla siebie zastosowanie zdobytej wiedzy w codziennym życiu.

Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu.

Aby wziąć udział w kursie, wystarczy zarejestrować się na bezpłatnej platformie Amesty Academy. Więcej pod linkiem