28 lutego 2024

MURALE PAMIĘCI „DUMNI Z POWSTAŃCÓW” ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Wygrajcie mural dla swojej szkoły i 5 000 zł na organizację uroczystości otwarcia! Przygotujcie pomysł na lokalne wydarzenie upamiętniające obchody trwającej obecnie 160. rocznicy Powstania Styczniowego i prześlijcie zdjęcia ściany (zewnętrznej), na której chcielibyście, żeby powstał okolicznościowy mural. Wymalujemy historię aż w 2 zwycięskich placówkach. Konkurs skierowany jest do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszczących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Pokolenia Kolumbów. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

 

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu:

  • pomysłu na organizację lokalnego wydarzenia o charakterze historycznym, kulturowym, artystycznym czy edukacyjnym przyczyniającego się do popularyzacji wiedzy na temat Powstania Styczniowego. W programie wydarzenia należy uwzględnić oficjalne odsłonięcie okolicznościowego muralu;

Rodzaje kwalifikujących się wydarzeń: koncert, spektakl, wystawa, pokaz, rekonstrukcja historyczna, happening, piknik historyczny, gra, warsztaty,konkurs itp. Uzupełnieniem dla wymienionych propozycji mogą być dodatkowe działania realizowane w przestrzeni wirtualnej.

  • orientacyjnego kosztorysu wydarzenia z uwzględnieniem środków finansowych w wysokości do 5 000 zł brutto;

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 31.03.2024 r. do godz. 23:59.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na: www.bohateron.pl/konkurs