11 października 2023

XII MAŁOPOLSKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

plakat konkursuŚpiewajmy pamięć o tych chłopakach,

Śpiewajmy pamięć o tych dniach…

Jacek Cygan

XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krakowie organizuje  XII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Edycja tegorocznego Konkursu połączona jest ze ślubowaniem naszego Liceum. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół podstawowych, w tym Państwa uczniów, do udziału w przedsięwzięciu.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do przygotowania jednej pieśni patriotycznej i jednego tekstu poetyckiego, których nagranie  przesyła do XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Telimeny 9 (szczegóły podane są w załączonym regulaminie). Konkurs odbędzie się 16 listopada 2023 roku o godzinie 8.00. Uroczysta prezentacja laureatów odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12.00 i połączona będzie z uroczystym Ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Konkurs ma na celu promowanie wartości i postaw patriotycznych, pomyślany został jako sposób na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości i stworzenie możliwości prezentacji różnorodnych dokonań artystycznych młodego pokolenia.

Tegoroczny Konkurs, podobnie jak poprzednie edycje, objęty został honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, Muzeum Armii Krajowej.

Dla laureatów XII Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Prosimy o potwierdzenie wcześniej dokonanych zgłoszeń do 9 listopada 2023 roku.

Organizatorzy

 

W załączeniu zaproszenie, regulamin i karta zgłoszenia oraz plakat do pobrania.

Załączniki

XII MKPiPP - zaproszenie do szkół
Data: 2023-10-11, rozmiar: 13 KB
REGULAMIN XII MKPiPP
Data: 2023-10-11, rozmiar: 16 KB
KARTA_ZGŁOSZENIA_XII_MKPiPP_2023
Data: 2023-10-11, rozmiar: 81 KB