22 listopada 2023

XIII Przegląd Teatralny Złota Maska

Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie zaprasza do udziału w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II Złota Maska.

Przegląd polega na przedstawieniu dowolnie wybranej, co do formy i tematu, wypowiedzi teatralnej (przedstawienia w konwencji teatru klasycznego, dramatycznego, muzycznego, tańca, kabaretu, monodramu, pantomimy, itp.), stanowiącej realizację wybranych dzieł Jana Pawła II lub tekstów własnych, bądź innych autorów. Formuła jest otwarta, a tematyka skupiona wokół doświadczeń wielkich i małych człowieka.

Utwory powinny nawiązywać do przesłań Jana Pawła II o człowieku, urodzie świata i wartości sztuki, szeroko rozumianej opowieści o człowieku dorastającym i młodym.

Od roku 2017 przyznawana jest dodatkowo nagroda dla instruktora prowadzącego zespół jako uhonorowanie jego twórczej pracy.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 lutego 2024 r. Szczegółowe informacje dotyczące Przeglądu znajdą Państwo w załączonym Regulaminie oraz na stronie internetowej https://zs5.lublin.eu/index.php/projekty-i-konkursy/ogolnopolski-przeglad-form-teatralnych

Organizatorzy

Załączniki

regulamin2024
Data: 2023-11-22, rozmiar: 27 KB