27 stycznia 2021

„Złote Szkoły NBP” – ogólnopolski program edukacyjny dla szkół

Złote Szkoły NBPNarodowy Bank Polski rozpoczął nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół pod nazwą „Złote Szkoły NBP”. Adresatami są szkoły podstawowe – klasy 7 i 8 oraz ponadpodstawowe.

Ideą pierwszej edycji „Złotych Szkół NBP” jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Stąd mottem tegorocznej edycji jest hasło „Giganci finansów osobistych”.

Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią, formuła I edycji programu została w pełni dostosowana do warunków, w jakich obecnie zmuszone są funkcjonować szkoły, tj. zakłada m.in. elektroniczną rejestrację, jak również możliwość realizacji wymaganych zadań w formie on-line.

W każdej szkole, która zgłosi swój udział w programie, zawiążą się Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej złożone z nauczycieli i uczniów. Drużyny będą odpowiedzialne za przygotowanie i realizację trzech zadań poświęconych finansom osobistym. Będą mogły również skorzystać z materiałów merytorycznych przygotowanych przez NBP specjalnie na potrzeby I edycji.

Prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” zostanie przyznany szkołom, które najlepiej przeprowadzą wymagane zadania. Spośród szkół z tytułem „Złotej Szkoły NBP” wyróżnienia i nagrody finansowe otrzymają te, które zostaną najwyżej ocenione przez NBP.

Za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej, dostępnej pod adresem www.zloteszkoly.nbp.pl, nauczyciele będą rejestrować swoje szkoły i drużyny do programu, przesyłać relacje z zadań (realizowanych w warunkach stacjonarnych lub w formie on-line), a także komunikować się z NBP. Ogłoszenie laureatów pierwszej edycji programu NBP nastąpi do końca czerwca 2021 r.

Aktualności i szczegóły dotyczące zasad programu są dostępne na stronie www.nbp.pl/edukacja w zakładce: Złote Szkoły.

W załączeniu regulamin plakat, a poniżej linki do filmów promocyjnych zamieszczonych na YouTube.

1/ Złote Szkoły NBP − Czym jest program Złote Szkoły NBP?

https://youtu.be/L7y-kBOl1yU

2/ Złote Szkoły NBP − jakie zadania należy wykonać w I edycji programu?

https://youtu.be/oJZ8zsmgDSM

3/ Złote Szkoły NBP − Giganci finansów osobistych

https://youtu.be/p5SIfXXRrCM

3/ Złote Szkoły NBP − nagrody w I edycji programu

https://youtu.be/nyayeo-Gn7Q

Załączniki

Regulamin_Programu_Zote_Szkoy_NBP
Data: 2021-01-27, rozmiar: 494 KB
Złote szkoły_Plakat_A3
Data: 2021-01-27, rozmiar: 370 KB