26 listopada 2021

,,Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach” – bezpłatna wystawa online poświęcona tradycjom pasterskim

Fundacja Przestrzenie Dziedzictwa i współorganizatorzy projektu Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej oraz Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce.zapraszają do odwiedzenia i wykorzystania nowej wirtualnej wystawy online poświęconej tradycjom pasterskim pt. ,,Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach”.

Wystawa promuje wiedzę o kulturze, historii i dziedzictwie tej niegdyś jednej z najważniejszych profesji na obszarze Karpat, tworzącej bogatą kulturę tradycyjną na terenach górskich w Polsce. Prezentuje ona wybrane konteksty związane z dziedzictwem pasterskim na terenie polskich Karpat łącząc fotografie z oryginalnymi tekstami. Materiał w tej formie jest po raz pierwszy prezentowany szerszej publiczności.

Dostęp do wystawy jest bezpłatny

Organizację wystawy dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu ,,Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Wirtualna wystawa została przygotowana przez Fundację Przestrzenie Dziedzictwa przy udziale współorganizatorów: