24 kwietnia 2024

Finał konkursu wiedzy o życiu i twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego z udziałem II Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Katarzyny Mitki

12 kwietnia br. odbył się finał konkursu wiedzy o życiu i twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”, organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, z udziałem II Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Katarzyny Mitki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski oraz absolwentów, którzy zakończyli edukację na poziomie szkoły ponadpodstawowej w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się dana edycja konkursu.

W finale wzięło udział 4 uczestników wyłonionych we wcześniejszych etapach konkursu. Mieli oni za zadanie dokonać ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich Jacka Kaczmarskiego, wzięli także udział w quizie.

Wyniki:

  • I miejsce: Michał Walczak, ZS Elektroniczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
  • II miejsce: Radosław Fenger, III Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu
  • III miejsce: Marta Jakubiec, I Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
  • IV miejsce: Alicja Wiraszka, ZSO nr 1 w Puławach.

Laureaci trzech pierwszych miejsc podzielą między siebie pulę 2500 zł: I nagroda to 1300 zł, II nagroda – 700 zł, a III nagroda – 500 zł.

II Małopolski Wicekurator Oświaty Katarzyna Mitka z laureatem konkursu.
II Małopolski Wicekurator Oświaty Katarzyna Mitka z laureatem konkursu.
Nagrody dla laureatów
Wszyscy laureaci wraz z Katarzyną Mitką, II Małopolskim Wicekuratorem Oświaty.
Wszyscy laureaci wraz z Katarzyną Mitką, II Małopolskim Wicekuratorem Oświaty.