12 września 2023

II Olimpiada Gier Planszowych IPN w Krakowie – serdecznie zapraszamy

logo Olimpiady

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy szkoły, organizacje, nauczycieli, uczniów, dzieci, młodzież do udziału w

II Olimpiadzie Gier Planszowych IPN w Krakowie, która odbędzie się w dniach 19-20 października 2023 w godz. 9.00 – 16.00 w w gościnnych progach Krakowskiego Przystanku Historia IPN ul. Dunajewskiego 8.

Olimpiada posiadająca patronat Ministra Edukacji i Nauki jest wyjątkową okazją do przeprowadzenia aktywnych lekcji historii najnowszej.

Tematyka gier planszowych wydawanych przez IPN jest ściśle związana z procesem odzyskiwania niepodległości, wysiłkiem zbrojnym polskiego żołnierza, a także martyrologią Polaków.logo IPN

W głównych miastach Polski, od października do marca, odbywają się kwalifikacje regionalne, na które zapraszamy już teraz! Najlepsi będą mogli powalczyć o medale podczas finałowych, kilkudniowych rozgrywek w Warszawie w kwietniu 2024 r.

Każda szkoła i placówka może zgłosić nawet sześć reprezentacji uczestniczących w rozgrywkach dyscyplin olimpijskich (gier planszowych IPN).

Uwaga! Do udziału w turnieju olimpijskim nie jest potrzebna znajomość gier!

Wystarczy się zgłosić, a nasi koordynatorzy w dniu zawodów przekażą szczegóły i objaśnią w prosty, przystępny sposób jak grać. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas rozgrywek zostaną na zawsze, podobnie jak pasja do historycznych gier planszowych.

Osoby, które nie znają jeszcze gier olimpijskich mogą znaleźć wskazówki, a nawet umówić się na rozgrywkę pokazową!

Na stronie https://olimpiadagier.org/ znajduje się pełen pakiet szczegółowych informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu i prosty link do zapisów.

W poprzedniej edycji Olimpiady w małopolskich kwalifikacjach regionalnych wzięło udział blisko 250 uczestników!

Szczegóły na stronie Olimpiady Gier Planszowych IPN i na Facebooku, a relację z rozgrywek i finałów naszej olimpiady można obejrzeć poniżej.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Tomasz Bastkowski z Zespołem Olimpiada Gier

+48 609 912 982