13 września 2023

XXX Festiwal Papieski w Białym Dunajcu

plakat festiwaluOd 30 lat Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu wraz z Urzędem Gminy Biały Dunajec organizuje Festiwal, którego celem jest popularyzacja utworów muzycznych, scenicznych, literackich oraz prac plastycznych poświęconych Papieżowi – Polakowi i Jego dziejowemu posłannictwu oraz Jego następcom.W tym roku mija 26 rocznica znamiennej wizyty papieża na Podhalu. To wtedy Ojciec Święty, podczas Mszy Świętej pod Wielką Krokwią apelował do wiernych: „Nie wstydźcie się krzyża!”. Te słowa powinniśmy odczytywać jako zadanie, pozostawione dla nas przez Świętego Jana Pawła II.

Festiwal od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, którzy z zaangażowaniem przygotowują swoich uczniów do udziału w przesłuchaniach konkursowych oraz towarzyszących Festiwalowi konkursach literackim i plastycznym. Są one dla uczestników okazją do rozwoju zainteresowań, prezentowania talentów, poszerzania wiedzy i umiejętności, poznawania wartości

Festiwal Papieski jest imprezą cykliczną, realizowaną od 1994 roku, z inicjatywy Teatru Regionalnego w Krakowie. Uczestnicy Festiwalu reprezentują różne zakątki Małopolski, w szczególności Podhale, Spisz, Orawę, Pieniny, ziemię krakowską, Sądecczyznę. Tematykę Festiwalu Papieskiego corocznie określa hasło, które stanowią słowa zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II. W tym Jubileuszowym dla Festiwalu jego hasłem jest „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”.

Zgłoszenia na przesłuchania konkursowe w formie wypełnionej karty zgłoszenia prosimy kierować na adres biblioteka@bialydunajec.com.pl do 25 września 2023r., w tej samej dacie należy także złożyć prace plastyczne i literackie.

Kontakt z organizatorem: biblioteka@bialydunajec.com.pl , tel. 18 20 73 898

Szczegóły, regulaminy na stronach Festiwalu