1 lutego 2024

IX Ogólnopolska Akademia Konkursu Wiedzy o Prawie

29 stycznia 2024 roku rozpoczęła się rejestracja na IX edycję Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie. Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza uczniów szkół podstawowych (klas V–VIII) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie.

Rejestracja szkół potrwa do 4 marca 2024 r. o godzinie 24:00, a rejestracja uczniów ze zgłoszonych w tym terminie szkół do 5 marca 2024 r. o godzinie 24:00.

Celem Konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród nastoletnich Polaków, wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym. Akademia Wiedzy o Prawie daje uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy prawniczej, pogłębienia jej oraz  zmierzenia się z rówieśnikami.

Tegoroczna edycja Akademii,podobnie jak poprzednie edycje, składać się będzie z trzech etapów oraz ceremonii wręczenia nagród:

  • etap pierwszy – szkolny – dla szkół podstawowych – odbędzie się 07 marca 2024 r. o godz. 11:00,
  • etap pierwszy – szkolny – dla szkół ponadpodstawowych – odbędzie się 07 marca 2024 r. o godz.13:00,
  • etap drugi – okręgowy – odbędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia 2024 r.,
  • etap trzeci – centralny – finał – będzie składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu i odbędzie się 17 kwietnia 2024 r.

Regulamin Akademii, rejestracja uczestników oraz aktualne informacje dotyczące organizacji, terminów i wyników poszczególnych etapów konkursu znajdują się na stronie internetowej Akademii Wiedzy o Prawie.