17 kwietnia 2020

Kampania Kolejowe ABC wspiera nauczanie zdalne

Dbając o edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, Urząd Transportu Kolejowego udostępnia materiały edukacyjne przygotowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC.

Nauczyciele i rodzice z powodzeniem mogą wykorzystać je podczas zdalnego nauczania. Podręczniki i scenariusze można pobrać ze strony internetowej www.kolejoweabc.pl.
Czas, kiedy dzieci i rodzice pozostają w domu, można wykorzystać również na naukę poprzez zabawę, korzystając z dobrze merytorycznie przygotowanych źródeł. Takimi są z pewnością podręczniki Kampanii Kolejowe ABC. Przeznaczone są one dla trzech grup wiekowych – przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI. Zostały opracowane tak, by bez przeszkód większość ćwiczeń można było przeprowadzić samodzielnie. Podręczniki dostępne są w formie elektronicznej na stronie www.kolejoweabc.pl w zakładce „Materiały edukacyjne”. Zostały one również zamieszczone na platformie epodreczniki.pl Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na stronie internetowej dostępna jest także edukacyjna kolorowanka „Kolejowe Przygody Rogatka”, która wprowadza najmłodszych w tematykę bezpieczeństwa kolejowego przy pomocy głównego bohatera kampanii – nosorożca Rogatka. Dzieci mogą także skorzystać z gry „Kolejowe ABC” na urządzenia mobilne, w ramach której prowadzone są konkursy z nagrodami. Są to aplikacje, które w interaktywny sposób bawią i w przyjemny sposób uczą zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania na terenach kolejowych. Można je pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Kampania Kolejowe ABC, realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego, jest objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej.