17 kwietnia 2024

Konferencja „Jak się masz?” na temat zdrowia psychicznego

12 kwietnia 2024 roku w hotelu Campanille Kraków South przy ulicy Profesora Stanisława Łojasiewicza 2 w Krakowie odbyła się konferencja zatytułowana „Jak się masz?”. Dotyczyła ona zdrowia psychicznego. Wśród zaproszonych gości był też Artur Pasek – I Małopolski Wicekurator Oświaty.

Wydarzenie, którego pomysłodawcami było dwóch uczniów, obfitowało w ogromną dawkę emocji oraz wzruszeń. Tematy, które zostały poruszone na piątkowej konferencji są niezwykle istotne z perspektywy nie tylko uczniów – do których skierowane były wystąpienia – ale także osób dorosłych.

Wydarzenie poprowadziła Emilia Gawryluk – czyli doświadczona praktyczka biznesu, która na co dzień wspiera menadżerów w ich drodze do celu. Ponadto jest także autorką podcastu „Odcienie Biznesu”.

Organizatorzy zadbali o to, by każdy z prelegentów mógł swobodnie wypowiedzieć się w swoim temacie. Liczba osób, które zabrały głos była całkiem duża, bowiem na wspomnianym wydarzeniu widzowie oraz słuchacze mogli zapoznać się z aż dziewięcioma historiami.

Wśród poruszonych tematów były m.in. te związane z cyberbezpieczeństwem, stresem oraz sposobami na radzenie sobie z nimi; a także niezwykle istotny temat, jakim jest depresja. Przedstawione wykłady nierzadko były historiami z życia danych osób, co w jeszcze większym stopniu dodawało wyjątkowości wydarzeniu.

W konferencji wziął udział Pan Wicekurator Artur Pasek, który również zabrał głos i zwrócił się w krótkiej przemowie do osób zgromadzonych na sali. Co warte podkreślenia, wydarzenie zgromadziło ogromną liczbę osób i cieszyło się sporym zainteresowaniem.

„Problemy psychiczne często są maskowane pięknym uśmiechem i dlatego warto być uważnym i zadać pytanie „Jak się masz?” ponieważ lepiej to pytanie zadać raz za dużo… niż raz za mało” – tymi słowami Juliusz Zgliński, czyli jeden z organizatorów wydarzenia zakończył konferencję.

Hubert Pietrus - ambasador Fundacji DOBRY Hasztag podczas przemówienia odnoszącego się do hejtu w sieci oraz zachowań w sieci.
Licznie zgromadzona widownia w sali podczas jednego z przemówień. Składała się w głównej mierze z młodych osób.
Na zdjęciu dwóch organizatorów konferencji "Jak się masz?", podczas ich wystąpienia.
I Małopolski Wicekurator Oświaty, Artur Pasek podczas przemówienia oraz powitania gości.
Prelegent Paulina Patro podczas swojego wystąpienia o odporności psychicznej, a także prawidłowym oddychaniu.