6 listopada 2023

#CYFROWErozmowy: weryfikacja w dobie (dez)informacji – zapraszamy

baner reklamujący wydarzenie
W dzisiejszym świecie każdego dnia zalewani jesteśmy informacjami. Fake newsy, dezinformacja, teorie spiskowe – często o nich słyszymy, ale jak je rozpoznawać?  Jak odróżnić fakty od opinii, prawdę od kłamstwa i manipulacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści fact-checkingu podczas sesji eksperckiej #CYFROWErozmowy: weryfikacja w dobie (dez)informacji.

Na początku drugiej dekady naszego wieku dwoje naukowców z Uniwersytetu stanu Kalifornia: Roger Bohn i James Short obliczyli, że przeciętny osoba codziennie ma styczność z 34 gigabajtami informacji. Większość to oczywiście treści prawdziwe, pochodzące z wiarygodnych źródeł, ale sporo jest też spreparowanych informacji. Z tego powodu kluczowe jest ciągłe uświadamianie i edukowanie społeczeństwa na temat zjawiska fake newsów. Szczególnie ważne w przypadku młodzieży, która nie mając dużego doświadczenia i wiedzy, jest grupą najbardziej narażoną na manipulacje.

Dlatego serdecznie zapraszamy na to wydarzenie organizowane 8 listopada 2023 r. w godzinach 10.00-13.00 przez Centrum Edukacji Medialnej przy Polskim Radiu Kielce wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Udział w transmisji sesji jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie: https://cempolska.pl/konferencje.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką (dez)informacji, cyberbezpieczeństwa i cyberataków i dostarczy nauczycielom i uczniom dodatkowych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w swoim życiu zawodowym i prywatnym.

 

Poniżej informacja do wydruku przygotowana przez CEM.

Załączniki

sesja_ekspercka_notka_prasowa
Data: 2023-11-06, rozmiar: 18 KB