22 kwietnia 2024

Finał XXII Małopolskiego Konkursu Kucharsko-Cukierniczego uczniów szkół branżowych specjalnych o Puchar Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

18 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie, odbył się finał XXII Małopolskiego Konkursu Kucharsko-Cukierniczego uczniów szkół branżowych specjalnych o Puchar Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. W imieniu Kuratorium Oświaty w Krakowie, udział w uroczystości wziął I Małopolski Wicekurator Oświaty – Artur Pasek.

Wydarzenie rozpoczęło się od kilku przemów. Głos zabrał także wicekurator Artur Pasek, który przywitał uczestników konkursu oraz zgromadzonych gości.

Podczas tego wydarzenia, goście mieli doskonałą okazję do spróbowania potraw z wielu zakątków świata. Finał konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, co spowodowało, że wybór najlepszych z nich nie był łatwy. Oprócz nagród, które przyznawało jury, publiczność zgromadzona podczas konkursu mogła wyrazić swoje zdanie na temat przygotowanych potraw, które zostały zaprezentowane podczas konkursu, co spowodowało przyznanie sporej ilości nagród.

Patronat honorowy nad finałem XXII Małopolskim Konkursem Kucharsko-Cukierniczym objął Prezydent Miasta Krakowa, prof. dr hab. Jacek Majchrowski, a także Małopolski Kurator Oświaty – dr Gabriela Olszowska oraz Zarząd Rady Dzielnicy XVIII.

I Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Artur Pasek przyznający nagrody dla uczestników.
I Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Artur Pasek, przyznający nagrody laureatom.
Na zdjęciu widoczna jedna z prezentowanych potraw na konkursie.
Opiekunowie grup biorących udział w konkursie, a także jury, które przyznawało nagrody.
Przedstawienie jury, które oceniało poszczególnych zawodników oraz pary konkursowe.
Publiczność zgromadzona na sali, czekająca na wyniki konkursu.