9 listopada 2023

Gala finałowa VI edycji konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!

baner reklamowyWczoraj 8 listopada, w jak zawsze gościnnych progach Kopalni Soli „Wieliczka” w Wieliczce w urzekającej pięknem Komorze Warszawa, odbyła się Gala Finałowa Konkursu „zaŚpiewaj i Ty Niepodległej. Filmowa piosenka o Polsce pamięta”.

Rokrocznie organizatorami Konkursu są Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Paweł Nowak, a partnerami w realizacji Konkursu są Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Agencja Mienia Wojskowego, Cyfrowa Polska, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie i TVP3 Kraków.

Konkurs odbywa się od roku 2018 kiedy obchodziliśmy stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Okazała i piękna oprawa Koncertu Finałowego w Komorze Warszawa i mistrzowskie wykonania utworów  przez młodych artystów pięknie przygotowują do przeżywania i rozumienia znaczenia Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada, które w tym roku przypada w sobotę.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, opiekunom, dyrektorom szkół, kierownikom zespołów muzycznych, za to, że wsparli młodych artystów w przygotowaniach i podczas Koncertu.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży za piękne i wzruszające wyśpiewanie miłości do Ojczyzny!