20 marca 2020

Kampania edukacyjna i szkolenie dla nauczycieli o FASD pod hasłem ”Ani kropelki! Profilaktyka FASD”

Szanowni Państwo

Dyrektorzy,

Nauczyciele wychowania do życia w rodzinie, wychowania fizycznego,

Wychowawcy

 

Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych to poważny problem społeczny wymagający nieustannej aktywności profilaktycznej, której efekty wychowawcze staną się postawami dzieci i młodzieży. To przekonanie przyświeca Fundacji ad vocem, która realizuje kampanię edukacyjną o FASD pod hasłem ”Ani kropelki! Profilaktyka FASD”.

Fundacja ad vocem, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego przygotowała propozycję bezpłatnego szkolenia dla nauczycieli wychowawców, nauczycieli wychowania do życia w rodzinie i nauczycieli wychowania fizycznego.  Projekt dotyczy poszerzania wiedzy na temat FAS/FASD oraz kształtowania w młodych ludziach prawidłowych postaw społecznych polegających na całkowitej abstynencji w okresie ciąży i umiejętnym reagowaniu na sytuacje proponowania alkoholu kobietom w ciąży.

Planowany termin szkolenia to 24 kwietnia 2020 r. w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym może nastąpić zmiana terminu lub formuły szkolenia.

Stan świadomości społecznej problemu i zagrożeń wynikających nie tylko z nałogowego, ale i incydentalnego spożywania alkoholu przez matki spodziewające się dziecka jest wciąż niewystarczający, dlatego wspieram z całą mocą wszelkie działania edukacyjne i profilaktyczne zmieniające niezadowalający stan rzeczy.

Zachęcam do zainteresowania tą propozycją, która dostarczy Państwu najnowszą wiedzę na temat problemu i umiejętności efektywnego przekazania jej dzieciom i młodzieży.

 

Barbara Nowak

Małopolski Kurator Oświaty

 

 

W załączeniu znajdą Państwo komunikat informacyjny, program szkolenia i formularz zgłoszeniowy.

W przypadku konieczności zmiany terminu szkolenia wszystkie osoby zgłoszone będą na bieżąco informowane przez Organizatora.

Więcej informacji na temat Kampanii upowszechniającej wiedzę o FAS można znaleźć na stronach

https://pl-pl.facebook.com/fundacjaadvocem/

http://advocem.org.pl/1/1108/FAS.html

Załączniki

Rekomendacja
Data: 2020-03-19, rozmiar: 64 KB
Komunikat - program - formularz
Data: 2020-03-19, rozmiar: 308 KB
advocem_ulotka A4
Data: 2020-03-20, rozmiar: 290 KB
ulotka komiksowa
Data: 2020-04-02, rozmiar: 3 MB