7 kwietnia 2020

Komunikat w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii letnich w 2020 r.

     W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, kierowane są do Ministerstwa Edukacji Narodowej liczne pytania dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii letnich w 2020 r.

     Wobec powyższego, Kuratorium Oświaty informuje, że aktualnie Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje odwoływać i zakazywać organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Jednak, w przypadku rozprzestrzeniania się epidemii lub zaistnienia innych z tym związanych okoliczności zagrażających życiu, zdrowiu, czy bezpieczeństwu – kurator oświaty będzie miał możliwość odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie.

     Jednocześnie Kuratorium Oświaty przypomina, że  od 15 listopada 2019 r. wprowadzona jest  funkcjonalność dotyczącą podpisywania zgłoszeń wypoczynku w systemie bazy wypoczynku, zarówno „kwalifikowanym podpisem elektronicznym”, jak i „potwierdzonym profilem zaufanym e-PUAP”.

Posiadanie ww. podpisów umożliwi składanie dokumentów w Kuratorium Oświaty, wyłącznie w formie elektronicznej poprzez system bazy wypoczynku.