18 stycznia 2024

„Pogotowie przedmaturalne z fizyki” – krótki cykl bezpłatnych zajęć proponuje UMCS

grafika zajęć

 

Instytut Fizyki UMCS organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. „Pogotowie przedmaturalne z fizyki” to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym.

Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. właśnie rusza internetowa rejestracja.

Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, choć na tak krótkim kursie nie da się omówić wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Trzeba mieć na uwadze, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże kształcenie prowadzone w szkole średniej.

W tym roku organizatorzy przygotowali dwie formy zajęć: stacjonarną (dla chętnych zamieszkujących blisko Uczelni) i zdalną dla maturzystów z całej Polski. Przygotowane zajęcia zdalne, składające się z 10 wykładów, będą odbywały się w kolejne soboty począwszy od 20 stycznia.

Ta forma zajęć jest dofinansowana z budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” z grantu „Ucz się z MaFiI-ą 3”.

Zapisy odbywają się poprzez stronę

Liczba miejsc jest ograniczona.