21 listopada 2023

VI Konkurs Wiedzy Prawnej – zaproszenie do udziału

plakat konkursuZapraszamy do wzięcia udziału w VI Konkursie Wiedzy Prawnej. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Konkurs jest dwuetapowy, indywidualny i ma charakter pisemny. W pierwszym etapie, który przeprowadzają Szkolne Komisje Konkursowe w szkołach, które zgłosiły swój udział na pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie Konkursu, uczniowie rozwiążą test wiedzy.

Tematem przewodnim VI Konkursu Wiedzy Prawnej jest zatrudnienie w roli pracownika samorządowego. Finaliści rozwiązując finałowe kazusy będą korzystać z Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Finał zostanie przeprowadzony w siedzibie organizatora.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, harmonogram oraz materiały dla uczniów znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl

Organizatorem VI Konkursu Wiedzy Prawnej jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

Informacji na temat konkursu udziela pani Katarzyna Wyrobek tel. 182664075 e-mail: konkurswiedzyprawnej@gmail.com

Załączniki

Plakat VI Konkursu Wiedzy Prawnej
Data: 2023-11-21, rozmiar: 533 KB