9 października 2023

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

logo wydarzeniaZapraszamy do udziału w XIII edycji akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 17 listopada 2023 r.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a do jego realizacji przystępuje coraz więcej placówek edukacyjnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wydarzenia wzięło udział 4 000 000 osób oraz ponad 35 000 placówek edukacyjnych, w tym ponad 31 000 z Polski i ponad 4 000 z innych krajów.

Akcja jest bezpłatna.

Jak co roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli i edukatorów, tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. Same Komisje znajdują się na terenie szkół, zaś Patrole wychodzą na ulice, do parków, sklepów, urzędów oraz innych instytucji i przepytują przypadkowych przechodniów. Egzaminy przybierają różne formy, jednak najczęściej wybierane są egzaminy ustne, podczas których egzaminowany losuje z koszyka Komisji mały los z pięcioma równaniami z mnożenia o różnym stopniu trudności.

Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Co daje ogromną radość i zadowolenie zarówno młodym egzaminatorom, jak i egzaminowanym.

Swoje umiejętności można sprawdzić również rozwiązując test na stronie wydarzenia

W wydarzeniu może wziąć udział każda placówka edukacyjna, która dokona rejestracji na stronie internetowej wydarzenia, zaś organizator udostępnia jej niezbędne materiały (np. losy egzaminacyjne, plakaty, afisze), które są pobierane przez Koordynatorów Lokalnych (w każdej placówce jest min. 1 Koordynator).

Placówki organizują akcję w dniu 17 listopada – termin Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia został zmieniony w tym roku na prośbę wielu instytucji edukacyjnych – według naszych propozycji lub własnego scenariusza.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ze względu na swoją niecodzienną formułę pozwala dzieciom na długotrwałe zaangażowanie w przygotowania, utrwalenie wiedzy oraz radość z możliwości odwrócenia codziennych ról. Akcja jest również wyjątkowa, ponieważ dostarcza placówkom oświatowym dużo przydatnych i wartościowych materiałów edukacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem promocyjnym akcji , a wszystkie niezbędne informacje dotyczące tegorocznej edycji znajdą Państwa na stronie wydarzenia