5 grudnia 2023

Zaproszenie na spotkanie z cyklu „Archiwalna środa”

Szanowni Państwo,

Z okazji ogólnopolskiego Dnia Darczyńcy zapraszamy do Centrum  Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8)  na spotkanie z cyklu „Archiwalna środa” – 6 grudnia 2023 r., godz. 18.

grafika archiwalna środa Zaprezentujemy efekty realizowanego przez krakowski oddział IPN projektu „Archiwum Pełne Pamięci”, który jest skierowany do osób prywatnych i instytucji zainteresowanych przekazaniem zgromadzonych materiałów historycznych do zasobu archiwalnego Instytutu. Radosław Kurek z Oddziałowego Archiwum IPN w Krakowie wygłosi prelekcję pt. „Archiwum Pełne Pamięci – historie ludzi takich jak my…”.

Pokaże rezultaty projektu poprzez pryzmat życiorysów ludzi, których losy udało się odtworzyć na podstawie dokumentów, fotografii, korespondencji i innych materiałów ofiarowanych IPN w Krakowie. Pokażemy, jak istotne dla świadomości historycznej Polaków jest zachowywanie pamięci nie tylko o pierwszoplanowych postaciach historycznych, ale również o zwykłych ludziach – „ludziach takich jak my”, uwikłanych w dziejowe wydarzenia.

Spotkanie poprowadzi Michał Zajda z Oddziałowego Archiwum IPN w Krakowie. Wstęp wolny, transmisja na Facebooku.