1 grudnia 2023

XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Sandro Botticelli – Florencki Marzyciel”

Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku zaprasza do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Sandro Botticelli – Florencki Marzyciel” w ramach Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „Wielcy znani ii nieznani”.

Organizatorzy zachęcają: „Wejdźcie, proszę w jego poetycki malarski świat. Poznajcie obrazy, które należą do najpiękniejszych przykładów ilustrujących piękno i niepokój ludzkich uczuć oraz wdzięk i taneczny rytm postaci. Odnajdźcie artystę, który przez prawie całe życie był związany ze swoim rodzinnym miastem Florencją i z potężnym rodem Medyceuszy. Odkryjcie twórcę, który w swoich dziełach podejmował liryczny dialog z przyrodą.
Każdy z Was może pokazać innego Botticellego; zdolne dziecko z toskańskiej rzemieślniczej rodziny, ucznia terminującego w pracowniach znanych malarzy i złotników, dojrzałego i uznanego florenckiego artystę, przyjaciela oraz współpracownika Medyceuszy, niespokojnego ducha i pasjonata czy marzyciela badającego piękno natury i ludzkiej psychiki. Nie kopiujcie obrazów – niech pozostaną dla Was wyłącznie inspiracją dla tworzenia własnych pięknych prac.”

 

Prace należy złożyć do 4 marca 2024 r.

Regulamin do pobrania poniżej.

Załączniki

BOTTICELLI - regulamin polski
Data: 2023-12-01, rozmiar: 113 KB