20 kwietnia 2023

#MEDIAchallenge – Zaproszenie dla nauczycieli i rodziców na bezpłatne webinary

Centrum Edukacji Medialnej pragnie zaprosić nauczycieli oraz rodziców do udziału w dwóch ciekawych i praktycznych webinarach, które pomogą lepiej zrozumieć i wykorzystywać media cyfrowe w domu oraz w szkole.

  • 20.04.2023 godz. 17:00 -18:00 – bezpłatny webinar pt. #MEDIAchallenge: praktycznie o fact-checkingu, w którym dr Anna Kalinowska-Balcerzak, kulturoznawca, badaczka społeczno-kulturowa oraz dr Bartłomiej Balcerzak, ekspert z zakresu uczenia maszynowego zaprezentują popularne sposoby weryfikacji informacji.

Ich znajomość może ochronić nas i naszych bliskich przed oszustwami w internecie. Są też często przydatne w codziennym życiu podczas wyszukiwania potrzebnych informacji.

  • 27.04.2023 godz. 17:00 -18:00 – bezpłatny webinar pt. #MEDIAchallenge: cyfrowa rzeczywistość a edukacja medialna w rodzinie, w którym dr hab. Agnieszka Iwanicka, pedagog i medioznawczyni z Zakładu Edukacji Medialnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odpowie na pytanie, czy współcześnie można wychować dziecko bez udziału mediów cyfrowych?

Rola edukacji medialnej w rodzinie jest bardzo ważna i w dużej części zależy od kompetencji cyfrowych rodziców. Wpływa też na dobrostan cyfrowy dziecka, co później procentuje w jego dalszym życiu.

Formularze rejestracyjne do obu wydarzeń znajdują się na stronie: https://cempolska.pl/konferencje.

CEM zaprasza także do zapoznania się z najnowszymi spotkaniami online. Ich zapis znajduje się na kanale w serwisie YouTube.

#MEDIAchallenge: pandemia (dez)informacji w dobie social mediów

#MEDIAchallenge: cyberhigiena a rozwój nowych technologii

Załączniki

Półprawdy i kłamstwa
Data: 2023-04-20, rozmiar: 14 KB
Jak pomóc dziecku zrozumieć świat mediów
Data: 2023-04-20, rozmiar: 17 KB